Міжнародний мистецький проект «Chernivtsi-Los Angeles» ініціювала й організувала доцент кафедри музики Ірина Бойчук. Вона дослідила й відкрила для українського суспільства ще одного сучасного композитора зарубіжжя, який зробив чималий внесок у розвиток музичного мистецтва Буковини.
Творчість Г. Скупинського яскрава своїм колоритом, динамічною спрямованістю й образною виразністю. На початку композиторської діяльності, працюючи на Буковині, в його музику органічно вплітаються національні буковинські мотиви, супроводжуючи творчість композитора протягом життя.
Популярний в 70-ті роки минулого століття, Гамма Скупинський сьогодні – успішний, визнаний у Франції, Словаччині, Гонконзі та США українсько-американський композитор, доктор музичного мистецтва з композиції Бостонського університету. Легендарний музикант, новатор, людина, яка випереджала час у царині звукозапису, практикувала нововведення в оркестровці та композиції, поєднуючи рок, фолк і джаз.
Співпраця з композитором дала можливість розкрити невідомі сторінки історії становлення всесвітньо відомих колективів «Червона рута» й «Смерічка».
Гамма Скупинський зібрав і опрацював велику кількість пісень із різних куточків Буковини. Талановитий майстер оркестрував їх і дав нове дихання, зокрема, буковинській народній пісні «Ой чия ж то крайня хатка», де застосовував цікаві композиційні рішення та зумів передати основну ідею твору. Така пісня, як «Ти – сонце в небі», вважалася народною, її співали всі!
Пісні Гамми Скупинського не тільки користуватися величезною популярністю в концертному виконанні, а й були записані фірмою «Мелодія» (єдина звукозаписуюча фірма в СРСР!). Крім того, Г. Скупинський був рекомендований професором Московської консерваторії Альбертом Семеновичем Леманом для прийняття в члени Спілки композиторів РФСР.
У Голівуді композитор заснував Post-production студію «Gamma Soundworks», співпрацював з такими відомими американськими кіностудіями, як Sony Pictures, Kushner-Lok, New Wave, а також з незалежними кінематографістами.
Ним створено саундтреки до тридцяти п’яти фільмів за участю актора Джекі Чана. У 2000 році кінофільм із музикою Гамми Скупинського «Criminals» (директор кінофільму – Jeff Butcher) потрапив у десятку кращих незалежних фільмів.
Окрім популярних пісень і джазових творів, творчий доробок Гамми Скупинського містить більше двадцяти симфоній, три балети, опери, струнні квартети, концерти для різних інструментів, дитячі мініатюри, фортепіанні дуети, етюди, камерні форми, аудіовізуальні інсталяції та музику для кіно і театру.
Чернівчани та гості міста в рамках проекту мали можливість побувати на зустрічі з відомим композитором у Меморіальному музеї Володимира Івасюка, відвідати майстер-клас у Чернівецькому обласному коледжі мистецтв імені Сидора Воробкевича та авторський концерт у Чернівецькій обласній філармонії. Феєрично завершився проект концертом фортепіанної, вокально-хорової та естрадної музики в Палаці Академічний, за участі викладачів і студентів кафедри музики ЧНУ імені Юрія Федьковича.




