29 листопада 2023 року, в межах Міжнародного освітньо-мистецького проекту «Chernivsti – Los-Angeles» відбулася ІІІ лекція-вебінар «Switched on Вach».
Доктор Гамма Скупинський підготував для нас унікальну, цікаву й пізнавальну лекцією з питань історії створення Електронної музики, де розглядалися питання:
- Равель та Україна;
- пошук нового резонансу;
- Роберт Муг відкриває двері;
- осцилятори, фільтри та огинаючі.
Студенти та викладачі мали можливість дізнатися про історичні факти, які свідчать про зв’язок видатних особистостей України з Морісом Равелем, познайомитися з музикою Карлгайнца Штокгаузена, німецького композитора, диригента, музичного теоретика, одного з лідерів музичного авангардизму. Лектор продемонстрував нам рідкісні зразки та цікаві пояснення до партитури композитора. Цікавою частиною лекції були питання, пов’язані з використанням синтезатора, а саме демонстрація композиції Ріка Вейкмана, британського клавішника, композитора, учасника рок-гурту «Yes».
Учасники онлайн-вебінару – викладачі, здобувачі, випускники, гості з різних навчальних закладів висловили щиру вдячність лектору та організаторам заходу за можливість познайомитися і поспілкуватися з композитором та його поглядами на тенденції розвитку Електронної музики, послухати рідкісні ансамблеві та оркестрові записи. Вслухатися в особливості звучання музики Баха, Равеля на синтезаторах.
Участь у вебінарі стала для нас ще однією сходинкою у розвитку мотивації до вивчення та аналізу сучасного музичного мистецтва.
Лектор Гамма Скупинський та модератор Ірина Бойчук вдячні завідувачу кафедри музики доценту Вадиму Лісовому за підтримку в організації онлайн зустрічі, а слухачам за співпрацю та дружню атмосферу!





