Науково-дослідна та інноваційна діяльність кафедри музики є важливою складовою підготовки майбутніх вчених та фахівців високої кваліфікації за науковим напрямом «Гуманітарні науки та мистецтво» в Чернівецькому національному університеті. Провідною науковою проблематикою кафедри є розробка методологічних засад підготовки майбутніх педагогів-музикантів в системі вищої освіти. На наступний п’ятирічний період (2021-2026 рр.) заплановано виконання кафедральної наукової теми «Теорія і практика професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів музичної освіти в Україні».
Науково-педагогічний склад кафедри музики представлений 10-ма кандидатами наук, з них 6 – кандидатів педагогічних наук, 3 – кандидата мистецтвознавства, 1 – кандидат психологічних наук. 1 викладач продовжує навчання в докторантурі, 3 – в аспірантурі. За останні роки видано понад 100 публікацій, з яких 25 індексуються у провідних наукометричних базах даних Scopus, Web of Science та Index Copernicus.
Ознайомитися з публікаціями можна за посиланням.
Реалізація наукового потенціалу викладачів кафедри передбачає оприлюднення результатів наукових пошуків на щорічних міжнародних, всеукраїнських та університетських конференціях; розширення та урізноманітнення наукових зв'язків кафедри (спільні науково-практичні семінари, конференції) з іншими науково-педагогічними та науково-дослідними інституціями; участь у щорічному конкурсному відборі проектів фундаментальних та прикладних наукових досліджень за бюджетною програмою МОН, участь у щорічних конкурсах студентських наукових робіт. Результати наукової роботи викладачів відображені у наукових профілях у системах Google Scholar, ORCHID, які регулярно оновлюються.
З метою підвищення рівня наукових досліджень укладено угоди про співробітництво з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль, Україна), Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка (м. Старобільськ, Україна), Національним університетом імені Дж. Енеску (м. Ясси, Румунія), Педагогічним університетом (м. Краків, Польща), Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна). З документами можна ознайомитися за посиланням.
Співробітники кафедри беруть участь у роботі комісій з експертизи дисертаційних робіт, здійснюють офіційне опонування зі спеціальностей 13.00.02 – теорія та методика музичного навчання, 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, 13.00.07 – теорія та методика виховання, 17.00.03 – музичне мистецтво. З інформацією щодо опонованих робіт можна ознайомитися за посиланням.
На кафедрі працюють творчі лабораторії з питань розвитку вокально-хорового мистецтва та студентський науковий гурток «Музичний краєзнавець», який займається музично-краєзнавчою, музично-культурологічною дослідницькою роботою.
Робота наукового гуртка «Музичний краєзнавець» висвітлена за посиланням.
В рамках досліджень наукового напрямку студентами та науковцями кафедри музики виконуються курсові, кваліфікаційні (магістерські) роботи, а також дисертаційні дослідження.