
- понеділок, 26 грудня 2022 р.
- Архів
26 грудня 2022 року, в рамках музично-просвітницького проєкту «Мистецька ліра Буковини» та відзначення Року класичної та духовної музики на Буковині, на факультеті педагогіки, психології та соціальної роботи відбувся концерт вокальної та інструментальної музики «За добро, красу і волю!», присвячений 180-й річниці від дня народження геніального українського композитора, основоположника українського національного стилю в українській музиці, піаніста-віртуоза, хорового диригента, педагога, фольклориста, музично-громадського діяча Миколи Віталійовича Лисенка. Організаторами мистецько-виховного заходу виступили завідувач кафедри музики, доцент Вадим Лісовий та засновники проєкту «Мистецька ліра Буковини» – народний артист України, професор Іван Дерда і доцентка Ірина Боднарук. На початку ювілейного заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів ЗСУ та мирних жителів, загиблих у російсько-українській війні 2022 року, а також вшанували пам’ять одного із засновників і першого декана педагогічного факультету, доктора педагогічних наук, професора Івана Руснака, який раптово пішов від нас.
Серед вокальних та інструментальних творів Миколи Лисенка, представлених увазі слухачів, були як досить відомі, так і незаслужено забуті. Зокрема, на концерті прозвучали обробки українських народних пісень «Ой під вишнею», «А у тих багачок», «Дощик капає дрібненько»; фрагменти з опер (пісня Тараса «Гей, літа орел» з опери «Тарас Бульба», пісня Миколи «Вітер віє горою» та пісні Наталки «Віють вітри», «Ой, я дівчина Полтавка» з опери «Наталка Полтавка»; солоспіви на вірші українських поетів Т.Шевченка («Якби мені, мамо, намисто», «Утоптала стежечку», «Садок вишневий коло хати») і М.Вороного («Нічого,нічого»); твір для фортепіано «Елегія». У концерті взяли участь студенти кафедри музики Крістіна Морар (клас асистента Володимира Кобилянського); Аліна Романюк (клас доцентки Ірини Боднарук); Валентин Несторяк, Аліна Чечул, Тетяна Пелепюк, Людмила Українець (клас доцентки Ірини Куліковської); Аніта Мороз, Діана Фидишена, Тетяна Глевка, Роман Ковалик (клас професора Івана Дерди).
П’єса для скрипки з фортепіано «Елегія» філігранно прозвучала у виконанні аспіранта, Миколи Полянка. Фортепіанний твір «Сумний спів» трепетно і щемливо прозвучав у виконанні старшого викладача музичної школи № 2 м. Чернівці Августи Шишкіної. Твір для фортепіано «Баркарола» майстерно виконав Лауреат літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, доцент Вадим Лісовий. Два твори з вокального циклу на вірші Т. Шевченка «Музика до Кобзаря» – «Минають дні» і «Доля», з великим піднесенням виконав професор Іван Дерда. Якісний музичний супровід вокальних та інструментальних творів митця забезпечили доценти Вадим Лісовий та Ірина Боднарук, а також провідні концертмейстери кафедри музики Анжела Райляну, Олександра Кирстюк, Августа Шишкіна.
Наприкінці музично-просвітницького заходу виступили начальник управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області Оксана Палійчук; декан факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю.Федьковича, докторка педагогічних наук, професорка Тетяна Федірчик; завідувач кафедри музики, голова Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, доцент Вадим Лісовий; заступник голови Чернівецького обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка, професор Іван Дерда; заслужений працівник освіти України, громадсько-культурна діячка і знана просвітянка Тамара Мінченко; завідувачка відділу мистецтв ЧОУНБ ім. М.Івасюка Любов Шилюк; завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу археології, історії середніх віків і нової історії краю Чернівецького обласного краєзнавчого музею Оксана Драгомирецька. Шановні гості заходу подякували організаторам і всім виконавцям за чудовий концерт, адже спільними зусиллями студенти та викладачі кафедри музики створили для присутніх атмосферу справжнього мистецького свята, свята української класичної музики!
На завершення заходу, його ведучі – студентки кафедри музики Світлана Грищук і Ксенія Мендришора, запросили всіх учасників до спільної коляди. Під час проведення концерту відбувся збір коштів, які підуть на закупівлю необхідного обладнання для військових Збройних сил України, які боронять незалежність нашої держави.
Інформацію підготував професор Іван Дерда




