
- пʼятниця, 14 червня 2024 р.
- Архів
Збірник «Мистецтво як культурно-освітній бренд: проблеми і пріоритети розвитку» вміщує вибрані матеріали учасників І Міжнародного симпозіуму, який проходив у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО з 24-26 квітня 2024 року.
Видання присвячене 70-річчю членства України в ЮНЕСКО. Тематика симпозіуму відповідає програмній діяльності ЮНЕСКО у напрямі гуманістичної місії організації зокрема у сфері збереження та відродження нематеріальної культурної спадщини та розвитку як традиційного, так і сучасного мистецтва.
Під час роботи симпозіуму обговорено питання збереження та примноження звичаїв і традицій українського мистецтва, міжкультурної комунікації і культурної дипломатії, охорони культурної спадщини і цінностей. Симпозіум був проведений саме в стінах ЧНУ імені Юрія Федьковича, адже з 2011 року Університет (Резиденція митрополитів Буковини і Далмації) є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Передусім у збірці матеріалів представлено колекцію наукових статей, які ґрунтуються на текстах виголошених доповідей. Учасники симпозіуму могли представити публікації, згруповані за тематичними рубриками, що охоплюють актуальні теми: від мистецтва як культурно-освітнього бренду у системі професійно-особистісного становлення майбутніх фахівців до питань збереження культурної спадщини України, від мистецької культури Буковини до мистецтва під час війни, від сучасних інноваційних методів навчання у системі мистецької освіти до проблем комунікації у освітньому й культурному світовому просторі.
У виданні висвітлено проблеми і шляхи розвитку мистецтва в сучасному культурному та освітньому середовищі як важливу платформу для налагодження діалогу науковців, митців і фахівців із різних країн світу (США, Німеччини, Австралії, Ізраїлю, Швейцарії, Франції, Польщі, Румунії, Молдови, Хорватії та з різних регіонів України, а за допомогою сканування QR-кодів можна переглянути програму заходу, записи пленарного та секційного засідань.
Колекція матеріалів симпозіуму стане важливим внеском у розвитку культурно-освітнього простору, дозволяючи широкому колу читачів ознайомитися з новітніми дослідженнями та унікальними творчими мистецькими проєктами митців з різних мистецьких напрямків. Зокрема відеопрезентації робіт діячів культури і мистецтва, викладачів, студентів вищих навчальних закладів.
Збірка (електронний варіант) знаходиться на сайті видавництва «Рута» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (https://archer.chnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/10106), паперовий - у наукових бібліотеках України.
З великою приємністю висловлюємо вдячність керівництву ЧНУ імені Юрія Федьковича, Національній комісії України у справах ЮНЕСКО, видавництву «Рута», партнерам симпозіуму, авторам наукових статей, рецензентам, редакційній колегії збірника матеріалів, усім, хто долучився до видання цієї унікальної праці.
Інформацію підготувала кандидат психологічних наук,
доцентка кафедри музики, Ірина Бойчук