
Олександр Васильович Залуцький – український педагог, музикант, краєзнавець, етнограф, журналіст, Голова Чернівецького обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, доцент кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, лауреат літературно-мистецьких премій імені Сидора Воробкевича та Олекси Романця, член Національної спілки журналістів України, Відмінник освіти України.
Олександр Васильович Залуцький народився 23 червня 1954 року в с. Слобода-Банилів Вижницького району Чернівецької області. З 1969 по 1973 рік навчався на музичному відділі Чернівецького педагогічного училища, а у 1984 р. з відзнакою закінчив музично-педагогічний факультет Одеського державного педагогічного інституту імені К.Д.Ушинського.
Роботу у вищих навчальних закладах розпочав у 1987 р. викладачем, старшим викладачем кафедри теорії, історії музики і гри на музичних інструментах ОДПІ імені К.Д.Ушинського, а в 1992 р. – призначений заступником декана музично-педагогічного факультету.
З 1995 р. О.В.Залуцький продовжує педагогічну діяльність у Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича викладачем, заступником зав. кафедрою музики, зав. секцією народних інструментів, з 1998 р. – доцентом кафедри, а в 2001–2002 рр. - призначається заступником декана педагогічного факультету. У 2006 р. обирається членом Вченої ради факультету педагогіки, психології та соціальної роботи.
За роки творчо-педагогічної діяльності О.В.Залуцький зібрав чималу кількість матеріалів музично-краєзнавчого характеру, на основі яких у 2000 р. започаткував навчальну дисципліну «Музичне краєзнавство» для студентів музично-педагогічних спеціальностей. Видав 7 випусків авторської серії «Музичне краєзнавство Буковини», та 2 випуски авторської серії «Музична критика на Буковині», де висвітлюється діяльність таких відомих митців, композиторів краю як С.Воробкевич, К.Мікулі, А.Гржімалі, Ч.Порумбеску, братів Мандичевських, В.Васілеску, І.Веренка, Ш.Носієвича, Т.Флондора, К.Шандру та інших.
О.В.Залуцький – співавтор розділу Музична культура і освіта колективної монографії «Чернівці: історія і сучасність». Чернівці: Зелена Буковина, 2009. 586 с., що стала «Книгою року–2009» й знайшла позитивні відгуки в пресі. Автор розділів про музичну культуру навчального посібника «Історія музичної культури й освіти Буковини» (2011), унікального навчально-довідкового видання «Музичні товариства Буковини» (2016 р.), численних наукових праць з означеної проблеми. Ним підготовлено й опубліковано понад 200 статей у фахових наукових збірниках, журналах, газетах: «Мистецтво та освіта», «Рідна школа», «Відкритий урок» (м. Київ), «Наша школа» (м. Одеса), «Українська музична газета», «Крайова освіта», «Університетський вісник», «Буковинське віче», «Доба», «Буковина», «Час», «Чернівці» та в інтернет-ресурсах.
В його наукових, публіцистичних статях відображається глибокий аналіз музичного життя не тільки на Буковині, а й в цілому нашої країни, висвітлюються актуальні проблеми музичної педагогіки та сучасний стан розвитку українського музичного мистецтва.
У 2011–2012 н. р. О.В.Залуцький започаткував спецкурс «Музична критика» й авторську музичну серію «Музична критика на Буковині» для студентів-магістрантів з метою їх підготовки до здійснення журналістської діяльності.
О.В.Залуцький – рецензент численних посібників, підручників методичних розробок, партитур, навчальних програм з курсів тощо. Він неодноразово очолював екзаменаційні комісії в середніх спеціальних навчальних закладах, циклові приймальні комісії у ВНЗ, був членом Державних екзаменаційних комісій, науковим керівником магістерських робіт студентів спеціальності «Музична педагогіка та виховання», членом журі на різноманітних мистецьких конкурсах.
Всю свою творчо-педагогічну, науково-дослідницьку, громадську діяльність О.В.Залуцький спрямовував на підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі музичної педагогіки та виховання, формування в них високих моральних якостей, національної свідомості, патріотизму, любові до свого краю, традицій, культури, відродження і розвитку українського музичного мистецтва.
Несподівано обірвалося життя цієї прогресивної людини, талановитого педагога-музиканта, науковця, дослідника мистецьких перлин Буковини 2 липня 2018 року, на 65-му році життя.