
Заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор кафедри музики, художній керівник і головний диригент студентського хору «Резонанс», музично-громадський діяч, організатор мистецьких проектів, член асоціації хорового товариства ім. М.Леонтовича Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки
Середню професійну освіту здобула у Луганському державному музичному училищі за спеціальністю «Хоровий диригент, викладач диригентсько-хорових дисциплін», вищу – у Донецькій музичній академії ім. С.С. Прокоф’єва за спеціальністю «Диригування. Диригування академічним хором».
Навчально-методична діяльність
З 1995 р. викладач кафедри співів і диригування Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, на посаді доцента – з 2003 р., завідувач секції хорового диригування заочного відділення кафедри співів і диригування, керівник хору китайських студентів, студентського мішаного хору, хору Дитячої хорової філармонії, дитячого вокального ансамблю «Allegro», дитячого хору «Scherzo», вокального ансамблю китайських студентів «Сакура».
З 2014 р. доцент кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, художній керівник і головний диригент студентського хору «Резонанс».
У 2019 р. присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».
Викладач диригентсько-хорових дисциплін, науковий керівник курсових, магістерських та дисертаційних робіт. Розробила й удосконалила навчальні програми з лекційних і практичних курсів: «Хорознавство», «Методика викладання вокально-хорових дисциплін», «Хоровий клас та практикум роботи з хором».
Для керівників хорових колективів музичних шкіл Чернівецької області, студентів вітчизняних і зарубіжних вищих навчальних закладів проводить майстер-класи.
Наукова діяльність
У 2002 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Виховання вокально-інтонаційної культури молодших школярів у процесі роботи над музичним образом» за спеціальністю 13.00.01 «Теорія та історія педагогіки».
Учасник міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій.
Автор понад 40 наукових публікацій у фахових виданнях України та закордонних виданнях, з них - 4 навчально-методичного характеру:
- мультимедійний підручник «Виховання вокально-інтонаційної культури школярів» для вчителів музики та хорових диригентів (Луганськ, 2007) (1-а премія в конкурсі електронних видань);
- методичні рекомендації «Хорознавство та хорове аранжування» для студентів спеціальності «Музична педагогіка та виховання» (Луганськ, 2005);
- навчально-методичний посібник «Методика викладання диригентсько-хорових дисциплін» для магістрантів спеціальності «Музична педагогіка» (Луганськ, 2007);
- навчально-методичний посібник «Хорознавство» для іноземних студентів спеціальності «Музична педагогіка» (Луганськ, 2014).
Під керівництвом О. Д. Чурікової-Кушнір успішно захистили кандидатські дисертації зі спеціальності 13.00.02 – «Теорія та методика музичного навчання» у Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова:
- Мен Фаньцзюань «Формування інтонаційно-образного мислення молодших школярів у процесі вокально-хорового навчання в школах Китаю та України» ( 2014);
- Ген Цзенхен «Формування сценічної культури майбутніх учителів музичного мистецтва засобами естрадного співу» (2015);
- Ся Цзюань «Формування емоційно-вольової надійності підлітків у виконанні вокально-хорових творів» ( 2017).
Концертно-виконавська та організаційно-виховна діяльність
З 2014 року О. Д. Чурікова-Кушнір є художнім керівником і головним диригентом студентського хору «Резонанс». Під її орудою колектив став лауреатом міжнародних і всеукраїнських конкурсів:
- володар ІІ місця II Всеукраїнського хорового фестивалю-конкурсу «Грінченківська весна» (м. Київ, 2015);
- Лауреат І премії IV Міжнародного хорового фестивалю-конкурсу імені Гавриїла Музическу (м. Ясси, Румунія, 2016);
- володар Гран-Прі X Міжнародного хорового фестивалю-конкурсу «А RUGINIT FRUNZA DIN VII» (м. Кишинів, Молдова, 2017);
- володар диплому І ступеня V Міжнародного хорового форуму імені А.Авдієвського «Як серцю виспівать себе» у номінації «Студентські вокально-хорові колективи» (м. Київ, Україна, 2018).
Учасник і організатор міжнародних, обласних, міських та університетських навчально-виховних заходів і культурно-мистецьких проектів:
- учасник міжнародного проекту за участю голівудсько-буковинського композитора Г.Скупинського (м. Чернівці, 2016);
- учасник концерту духовної музики з нагоди 250-річчя від дня народження А.Веделя, організованого Чернівецькою обласною філармонією ім. Д.Гнатюка (м. Чернівці, 2017);
- співорганізатор хорового проекту «Буковинська весна» (м. Чернівці, 2016, 2017, 2018, 2019);
- організатор культурно-освітнього проекту «Схід+Захід=Мир» (ЧНУ ім. Ю.Федьковича, м. Чернівці, 2018);
- директор Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів» (м. Луганськ, з 2018 - м. Чернівці).
Музично-громадська діяльність
О. Д. Чурікова-Кушнір організатор мистецьких заходів і проектів:
- організатор Дитячої хорової філармонії (м. Луганськ, 2007);
- керівник хору Дитячої хорової філармонії, який брав участь у закритті концертних сезонів Луганської обласної філармонії у супроводі симфонічного оркестру (кантата «Stabat Mater» Дж. Пєрголезі (2008); кантата «Gloria» А. Вівальді (2009);
- організатор і директор щорічного Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів» (м. Луганськ, 2007-2014);
- організатор соціального проекту «Світло мистецтва – дітям» (м. Лутугине, Луганська обл., 2008);
- фіналіст III Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе» (м. Київ, 2010).
З метою розвитку й популяризації вокально-хорового мистецтва проводить активну просвітницьку роботу серед талановитої молоді України та представників іноземних держав.
Інформація підтверджена у засобах масової інформації та Інтернет-виданнях і сайтах.