Перейти до основного вмісту
Вишпінська Ярина Маноліївна
Вишпінська Ярина Маноліївна
Кандидат педагогічних наук
Доцент

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музики, лауреат обласної премії імені Олекси Романця, співголова обласної асоціації діячів музичного виховання Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки

Середню професійну освіту здобула у Чернівецькому державному музичному училищі ім. Сидора Воробкевича за спеціальністю «Фортепіано», вищу – у Чернівецькому державному університеті ім. Юрія Федьковича за спеціальністю «Музичне виховання».

Навчально-методична діяльність

З 1995 року викладач кафедри музики Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича, на посаді доцента – з 2012 р., викладач секції фортепіано, керівник фольклорного студентського ансамблю «Буковиночка».

Викладач музично-виконавських дисциплін - основний музичний інструмент (фортепіано), концертмейстерський і ансамблевий клас, науковий керівник студентських курсових і магістерських робіт, розробник навчальних програм з лекційних і практичних курсів: «Вступ до спеціальності», «Музична педагогіка і виконавська діяльність», «Музичне краєзнавство», «Музично-культурна комунікація», «Розвиток музичного мистецтва й освіти на Буковині», «Теорія і методика музичного виховання» та «Методика музичного виховання дітей дошкільного віку» для студентів 3-4 курсів спеціальності «Дошкільна освіта».

Лектор курсів підвищення кваліфікації для вчителів музики та керівників виховної роботи Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з 2005 р.

Наукова діяльність

У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Становлення та розвиток музичної освіти на Буковині (кінець XVIII – початок ХХ століття)» за спеціальністю 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки», у 2012 р. присвоєно вчене звання доцента.

Учасник міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій.

Автор понад 60 наукових публікацій у фахових вітчизняних та закордонних виданнях, з них – 5 навчально-методичного характеру:

  • співавтор навчально-методичного посібника «Основний музичний інструмент (фортепіано)» (Чернівці, 2007);
  • співавтор колективної монографії «Чернівці: історія і сучасність» (розділ «Музична культура і освіта»), удостоєної почесної відзнаки «Книга року 2009» (Чернівці, 2009);
  • навчальний посібник «Готуємося до професії вчителя музики (Вступ до спеціальності)» (Чернівці, 2011);
  • навчальний посібник «Музична освіта Буковини: досвід, тенденції, перспективи» (Чернівці, 2011);
  • навчальний посібник у співавторстві з професором Кушніренком А.М. та доцентом Залуцьким О.В. «Історія музичної культури й освіти Буковини» (Чернівці, 2011).

Учасник міжнародного транскордонного проекту «Партнерство заради збереження культурних традицій серед молоді» у рамках здійснення Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013» (2011-2012).

2016 р. за стипендією проекту Еrasmus Mundus HUMERIA закінчила навчання для наукового персоналу в університеті мистецтв ім. Джордже Енеску (Ясси, Румунія).

2018 р. стажувалася в університеті «Штефана чел Маре» і досліджувала проблему «Міжкультурне спілкування на Буковині: традиції та актуальності» (Сучава, Румунія).

Концертно-виконавська та організаційно-виховна діяльність

З 2012 р. Я.М. Вишпінська є художнім керівником студентського фольклорного ансамблю «Буковиночка». Під її орудою колектив став лауреатом міжнародних і всеукраїнських конкурсів:

  • володар І місця Міжнародного фестивалю народної музики «Мугурелул» (м. Дорохой, Румунія, 2012 – 2016, 2019);
  • володар Гран-Прі Міжнародного конкурсу хорових колективів та вокальних ансамблів «O, ce veste minunata» (м. Ботошани, Румунія, 2013);
  • Лауреат III премії Міжнародного конкурсу вокальних та інструментальних ансамблів ім. Штефана Нягі (м. Кишинів, Молдова, 2014);
  • Лауреат ІІ премії Всеукраїнського дитячо-молодіжного фестивалю-конкурсу мистецтв «Перлина Кам’янця» (м. Кам’янець-Подільський, 2016);
  • володар Дипломів ІІ і І ступенів обласного фестивалю-конкурсу «Рідна пісня» (м. Чернівці, 2017, 2019);
  • Лауреат І ступеня IX Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів» у рамках дії Проекту «Схід+Захід=МИР» номінація «Ансамблі», ІV вікова категорія (Чернівці, 2018).

Учасник міжнародних, обласних, міських та університетських навчально-виховних і культурно-мистецьких проектів:

  • учасник міжнародного проекту за участю голівудсько-буковинського композитора Г.Скупинського (м. Чернівці, 2016);
  • учасник культурно-мистецьких заходів міжнаціонального та міжнародного співробітництва Союзу українців Румунії, обласного товариства румунської культури ім. М. Емінеску, Генерального Консульства Румунії у Чернівцях, що ініціювали проведення мистецьких та фольклорно-етнографічних фестивалів української пісні ім. Назарія Яремчука, зимових обрядових свят «Florile Dalbe» та концертних програм присвячених пам’яті Т. Шевченка (м. Серет, м. Чернівці, 2016, 2017, 2018).

Музично-громадська діяльність

Я. М. Вишпінська організатор мистецьких і громадсько-просвітницьких заходів:

  • відкритої лекції «Титани Духу» присвяченої творчій співпраці А. М. Кушніренка і А. М. Добрянського для студентів кафедри музики, працівників Чернівецького обласного інституту післядипломної освіти, товариства «Просвіта», обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки на базі Муніципальної бібліотеки ім. А.М. Добрянського (м. Чернівці, 2016);
  • вечору фольклорної музики з нагоди 5 річниці діяльності ансамблю «Буковиночка» (м. Чернівці, 2017);
  • відкритої лекції-концерту та презентації присвяченої діяльності родини Мандичевських на Буковині у співпраці з дослідниками історії цієї сім’ї Михайлом і Володимиром Акатріні за підтримки ЧНУ та Генерального Консульства Румунії у Чернівцях на базі Муніципальної бібліотеки ім. А. М. Добрянського (м. Чернівці, 2017);
  • співорганізатор виховного музично-краєзнавчого заходу «Буковина – край мистецьких талантів» присвяченого пам’яті народного артиста України, професора, завідувача кафедри музики Андрія Миколайовича Кушніренка (м. Чернівці, 2018);
  • учасник ювілейного авторського концерту заслуженого артиста України, співака та композитора Івана Дерди (м. Чернівці, 2018);
  • учасник ювілейного вечора берегині українознавства на Буковині, педагога, заслуженого працівника освіти України, громадсько-культурної діячки Тамари Мінченко (м. Чернівці, 2019).

З метою розвитку й популяризації вокально-хорового мистецтва, народнопісенної спадщини українського народу проводить активну просвітницьку роботу серед талановитої молоді Буковини.

Інформація підтверджена у засобах масової інформації та Інтернет-виданнях і сайтах.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності